تمیز کردن سینک آشپزخانه را بدون مواد شوینده شیمایی. در سینک آشپزخانه ظرف ها، میوه‌ها و بسیار چیزهای دیگر شسته می‌شوند.

عهخذ

پس تمیز کردن سینک آشپزخانه بسیار قابل اهمیت است. آیا باقیمانده غذاهایتان باعث کثیف شدن سینک ظرفشویی می‌شود؟!ته مانده غذاها، سس‌ها و نوشیدنی‌ها در اطراف سینک آشپزخانه، باعث کثیف و کدر شدن آن خواهد شد. اگر می‌شد دوباره سینکتان مثل روز اولش نو می‌شد چقدر عالی بود، نه؟

1. استفاده از مسواک برای تمیز کردن سینک آشپزخانه

مسواک کردن با یک مسواک قدیمی ارزشش را دارد. هیچ چیزی مثل مسواک نمی‌تواند شیر ظرفشویی شما را کاملاً تمیز کند. از آن‌ها برای دسترسی پیدا کردن به کوچک‌ترین شکاف‌ها و لبه‌ها در اطراف سینک و شیر استفاده کنید.

آن‌ها دوده، لکه‌های آهک و هر کثیفی دیگری را که ممکن است در سینک پنهان شده باشند را پاک می‌کنند و از بین می‌برند.

۲. از بین بردن لکه‌های آهک با لیمو

زمانی که به لکه‌های آهکی متراکم نزدیک می‌شوید، به خصوص در اطراف شیر آشپزخانه، ممکن است برخی مواد شوینده کافی نباشد. به نظر خیلی به تلاش نیاز دارد، درست است؟

اما با لیمو به راحتی میسر خواهد شد. ویژگی‌های اسیدی لیمو آن را پاک کننده خوب و طبیعی برای لکه‌های آهک می‌سازد.

یک عدد لیمو را نصف کنید، آن را روی شیر بکشید و این کار را در قسمت‌هایی که آهک رسوب کرده است، چندین بار بیشتر تکرار کنید و محکم‌تر بکشید، بگذارید دو ساعت بماند.

عذخا

آبکشی کنید و در نهایت حتما خشک کنید. شما شگفت زده خواهید شد از اینکه این راه حل طبیعی چقدر می‌تواند قدرتمند و فوق العاده باشد.

3. از یک پارچه میکروفایبری برای درخشش وتمیز کردن سینک آشپزخانه استفاده کنید

اگر می‌خواهید یک تکه نهایی را به آشپزخانه کاملاً تمیز خود اضافه کنید، یک پارچه میکروفایبر بهترین دوست شما خواهد بود. این بافت منحصر به فرد وقتی به سطوح براق می‌رسد، بی‌نظیر است.

از پارچه میکروفایبری تمیز و خشک در حرکات دایره‌ای کوچک استفاده کنید، تا آشپزخانه شما بعد از تمیز کردنتان برق بزند.

4. سینک خود را پس از هر استفاده پاک و خشک کنید

بهترین ترفند تمیز کردن آشپزخانه، ساده‌ترین و بدیهی‌ترین چیز است – هرگز اجازه ندهید در وهله اول خیلی بد و کثیف شود که بخواهید به از بین بردن لکه‌های خیلی سخت و عمیق فکر کنید.

عهخعا

از برس آشپزخانه و اسفنج برای تمیز کردن سریع، اما کامل سینک بعد از هر بار، استفاده کنید، که واقعاً به جلوگیری از انباشته شدن آهک و دوده گیری کمک خواهد کرد.

5. از سفید کننده و جرمگیر برای تمیز کردن سینک آشپزخانه استفاده نکنید

زیرا پس از خشک شدن، لکه‌های تیره ایجاد می‌شود و سینک را کدر و مات می‌کند، این لکه‌های تیره براحتی از بین نمیروند و حتی ممکن است برای همیشه باقی بمانند.

6. اجازه ندهید که محصولات تمیز کننده روی سطح سینک بمانند

هر کدام از تمیز کننده‌های آشپزخانه را که ترجیح می‌دهید از آن استفاده کنید، اسپری کنید، سپس بگذارید تا حداقل ۲ دقیقه بمانند، اما بیشتر ماندن آن‌ها بیشتر باعث لک خواهد شد و کار شما را سخت‌تر می‌کند.

۷. برای تمیز کردن سینک آشپزخانه از سرکه سفید استفاده کنید​

اگر روی سینکتان لکه و رسوب وجود دارد، یک پارچه تمیز را در سرکه سفید بخیسانید، روی سینک بکشید تا کاملا تمیز شود و لکه‌ها از بین بروند.

هخحتح

همچنین میتوانید نمک و جوش شیرین را با مقداری آب ترکیب کنید و سینک را با این ترکیب شستشو دهید، تا لکه‌ها از بین بروند.

شیر آلات با مایع کفی به آسانی تمیز می‌شود، در صورت باقی ماندن رد انگشت یا لکه‌های آب، از پارچه آغشته به سرکه سفید استفاده کنید. سرکه علاوه بر تمیزکاری، ضدعفونی کننده هم می‌باشد. لوگیری کنید.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: