اگر دنبال یک صبحانه خاص برای صبح جمعه میگردید که در کنار خانواده نوش جان کنید با ما همراه شوید

املت هندی یکی از غذاهای بسیار ساده و خوشمزه کشور هند است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه املت هندی در ادامه با ما همراه باشید.

املت-هندی

مواد لازم برای املت هندی ۴ نفره

پیاز ۵۰۰ گرم

تخم مرغ ۴ عدد

فلفل دلمه ای قرمز ۱ عدد

گشنیز ۳ قاشق غذاخوری

سرکه ۲ قاشق غذاخوری

سیر ۳ حبه

نمک، زردچوبه و فلفل سیاه به مقدار کافی

روغن، پاپریکا و تخم گشنیز به مقدار کافی

omlet-itali

طرز تهیه املت هندی

مرحله اول

برای تهیه املت هندی ساده ابتدای کار فلفل دلمه ای قرمز را می شوییم، سپس به صورت ریز خرد می کنیم. در ادامه گشنیز را می شوییم و درون آبکش قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم آب اضافی اش خارج شود.

مرحله دوم

حالا گشنیز را روی تخته گوشت قرار می دهیم، سپس به صورت ریز خرد می کنیم. در ادامه پوست پیاز را جدا می کنیم و می شوییم، سپس به صورت خلالی نازک خرد کرده و یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم.

مرحله سوم

در این مرحله مقداری روغن مایع درون تابه می ریزیم، سپس پیاز را اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا پیاز سبک و شیشه ای شود. در ادامه زردچوبه را به پیاز اضافه می کنیم و مجددا تفت می دهیم تا زردچوبه سرخ شود.

4519051

مرحله چهارم

حالا پوست سیر را جدا می کنیم و با دندانه های ریز رنده، رنده می کنیم، سپس به همراه فلفل دلمه ای به پیاز اضافه می کنیم. در ادامه به تفت دادن ادامه می دهیم تا عطر سیر آزاد شود، سپس بوی خامی فلفل دلمه ای از بین برود.

مرحله پنجم

در این مرحله نمک، فلفل پاپریکا، فلفل سیاه، تخم گشنیز و سرکه را به مواد اضافه می کنیم، سپس هم می زنیم و درب تابه را می بندیم تا مواد ۲ دقیقه تفت بخورند. در ادامه تخم مرغ ها را درون یک کاسه اضافه می کنیم و هم می زنیم.

omllet-hendi

مرحله ششم

در نهایت زمانی که بافت تخم مرغ ها از لختگی خارج شد، آن را به مواد درون تابه اضافه می کنیم و درب تابه را مجددا می بندیم. در ادامه اجازه می دهیم تخم مرغ کاملا ببندد، سپس املت هندی را به همراه نان تازه سرو می کنیم. نوش جان.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: