اگر بدنبال یک صبحانه مقوی و سالم و در عین حال رژیمی هستید مارو دنبال کنید تا با چند نمونه صبحانه با جو دو سر پرک روزتان را سالم و پر انرژی شروع کنید .جوی دو سر و جوی پرک هر دو می‌توانند به یک صبحانه خوشمزه برای شما تبدیل شوند. صبحانه‌ای که می‌توانید آن را سرد و حتی به صورت گرم میل کنید. در ادامه به بیان تفاوت‌های میان این دو نوع جو و صبحانه و میان‌‌وعده‌هایی که با استفاده از آن‌ها می‌توانید درست کنید خواهیم پرداخت.

+صبحانه+با+جو+دو+سر+پرک

تفاوت‌های جو دو سر و جو پرک

به انواع غلات و حبوبات جو دو سر که بدون غلاف باشد جوی پرک می گویند. تفاوت میان این دو جو در این است که جو پرک یکی از فرآورده‌های انواع جو محسوب می‌شود که با پرک شدن تحت فشار بخار ارزش غذایی آن بیشتر شده و مصرف آن به صورت روزانه‌ آسان‌تر است.

در این روش مواد دانه ای تحت فشار بخار آب و به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قرار گرفته و از یک غلطک فولادی عبور داده می‌شوند. از این روش برای هضم بهتر جو استفاده می‌کنند. به صورتی که هضم نشاسته غلات تا ۹۸ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. این مقدار در مورد هضم پذیری نشاسته ۱۱ الی ۲۰ درصد خواهد بود.

نباید این نکته را فراموش کنید که از آن‌جایی که جو پرک دو سر یکبار پیش از این بخار پز شده، زمانی که برای پخت به آن نیاز خواهد داشت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه خواهد بود.

آموزش صبحانه گرم با جو پرک

موارد مورد نیاز برای تهیه صبحانه جو پرک با مربا:

جو پرک یا بلغور جو دوسر – یک فنجان

مربا – ۵ قاشق مرباخوری

تخمه آفتابگردان – یک قاشق سوپ خوری

download (2)

در این روش باید ابتدا جو پرک را بپزید تا نرم و پخته شود. بعد از این مرحله محتوای پخته شده را در کاسه‌ای بریزد و اجازه دهید کمی سرد شود. بعد از کمی سرد شدن می‌توانید مربا را به جو پرک خود اضافه کرده و در صورت علاقه کمی هم تخمه آفتاب‌ گردان روی آن بریزید. صبحانه شما آماده است، نوش جان!

موارد مورد نیاز بر ای تهیه صبحانه جو پرک با شیر و موز

جودوسر پرک – یک فنجان

موز – نصف یا یک موز متوسط

گردو – ۲ عدد

شیر  –۶ قاشق غذا خوری

ملاس – ۲ قاشق سوپ خوری

مانند سری پیش این بار هم ابتدا باید جو پرک را بپزید، آن را در یک کاسه بریزید و اجازه دهید که جو کمی خنک شود. بعد از آن باید موز حلقه حلقه شده، گردو و شیر را به کاسه اضافه کنید. روی این ترکیب ملاس اضافه کنید و بعد از آن می‌توانید صبحانه خود را میل کنید.

آموزش صبحانه سرد با جو پرک

 می‌توانید جو پرک را به عنوان صبحانه سرد هم سرو کنید. در این حالت استفاده از جو پرک به خاطر داشتن فیبر می‌تواند گزینه بسیار منسابی برای صبحانه افراد دیابتی باشد. در ادامه برخی از روش‌های درست کردن صبحانه سرد جو پرک را مرور خواهیم کرد.

طرز-تهیه-جو-پرک3

موارد مورد نیاز برای جو دوسر با بادام و تمشک:

یک فنجان تمشک تازه

۶ عدد بادام خرد شده

یک فنجان جو دوسر صبحانه

یک فنجان شیر

ابتدا اجازه دهید که جو دوسر تا حدودی پخته شود. سپس تمشک و بادام‌ها را به آن اضافه کنید و حسابی آن را هم بزنید. بعد از آن می‌توانید صبحانه خود را با شیر معمولی یا شیر سویا میل کنید. لازم به ذکر است که این صبحانه حاوی ۳۹۵ کاری و ۱۴ گرم فیبر خالص است.

طرز تهیه جو دوسر پرک با شیر و آناناس

جودوسر پرک: یک فنجان

آناناس تازه – نصف فنجان

نعناع تازه: یک قاشق سوپ خوری

شیر: دو قاشق غذا خوری

پودر دارچین: یک قاشق چای خوری

جو دوسر پرک را بپزید و بعد از آن اجازه دهید که کمی سرد شود. آناناس خرد شده، نعنا ریز شده، دارچین و شیر را به آن اضافه کنید و اجازه دهید که تمام این موارد باهم خوب مخلوط شوند. بعد از آن می‌توانید صبحانه را به صورت سرد سرو کنید. این صبحانه هم از آن دست وعده‌های غذایی با جو دوسر پرک است که برای سلامتی و کاهش وزن طرفداران زیادی دارد.

صبحانه با جو پرک برای کودک

به خاطر فوائد زیاد جو پرک، می‌توان آن را به صورتی سرو کرد که به مذاق کودکان برای وعده غذایی صبحانه خوش بیاید. به همین خاطر در این دستور غذایی سعی می‌کنیم از موادی استفاده کنیم که به خاطر داشتن شیرینی بیشتر مطابق میل کودکان هستند.

اوتمیل

جو دوسر پرک: یک فنجان

توت فرنگی: نصف فنجان

عسل طبیعی: ۱ قاشق چای خوری

در ابتدا جو پرک را بپزید و آن را در یک کاسه بریزید و اجازه دهید تا خشک شود. بعد از آن توت فرنگی خرد شده را با آن ترکیب کنید و کمی محلول به دست آمده را هم بزنید و روی آن عسل بریزید.

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: