اگر بدنبال  یک میان وعده خوشمزه هستید با ما همرا شوید تا با آموزش مرحله به مرحله پیراشکی عصر شیرینی را برای شما رقم بزنیم .پیراشکی فوری یکی از انواع پیراشکی های ساده خانگی است که خیلی سریع آماده می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پیراشکی فوری در ادامه باما همراه باشید.

725045f0-4730-41bf-a39a-27b06f09a85b

مواد لازم پیراشکی فوری

تخم مرغ ۱ عدد

شکر ½ لیوان

آرد ۱٫۵ پیمانه

ماست یا شیر ۱ لیوان

وانیل نوک قاشق چایخوری

بکینگ پودر ۱ قاشق غذاخوری

روغن سرخ کردنی به مقدار کافی

pirashki

طرز تهیه پیراشکی فوری

مرحله اول

برای تهیه پیراشکی فوری خوشمزه و ساده ابتدا ماست یا شیر را درون یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه بکینگ پودر را به کاسه حاوی ماست یا شیر اضافه کرده و با هم ترکیب می کنیم تا کاملا یکدست شوند.

مرحله دوم

در این مرحله تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر داخل یک کاسه بزرگ می ریزیم و با همزن دستی یا برقی به خوبی مخلوط می کنیم تا بافت مواد یکدست شود. در ادامه ترکیب ماست و بکینگ پودر را به کاسه می افزاییم.

مرحله سوم

حالا مواد را در حدی که با هم یکدست شوند، مخلوط می کنیم. در ادامه آرد را دو مرتبه الک می کنیم، سپس مجددا درون الک می ریزیم و این بار روی مواد درون کاسه الک می کنیم و در همین حین با هم مخلوط می کنیم.

از انواع شیرینی های خوشمزه و پر مصرف در سراسر جهان است که معمولا به عنوان میان وعده استفاده می شود

pirashki-danmarki-1-min

مرحله چهارم

توجه داشته باشید که در نهایت بافت مایه پیراشکی باید شبیه به ماست زده شده باشد. در ادامه یک تابه گود روی حرارت قرار داده و به اندازه ای روغن اضافه می کنیم که پیراشکی ها هنگام سرخ شدن در روغن شناور باشند.

مرحله پنجم

حرارت زیر تابه باید روی کمترین درجه باشد و باید صبر کنیم تا روغن کاملا داغ شود. در ادامه با قاشق از مایه پیراشکی بر می داریم و درون روغن داغ می ریزیم. در ادامه صبر می کنیم تا پیراشکی ها پف کرده و سرخ شوند.

piroshki-recipe

مرحله ششم

پس از اینکه یک سمت پیراشکی ها طلایی شد، آنها را درون روغن می چرخانیم تا سمت دیگرشان نیز به طور کامل طلایی شود. در ادامه پیراشکی های سرخ شده را روی دستمال حوله ای قرار می دهیم تا روغن اضافی شان گرفته شود.

43812610-4089-b__1385

مرحله هفتم

در این مرحله پیراشکی ها را در ظرف سرو می چینیم. برای تزیین پیراشکی ها می توانیم مقداری شکلات تخته ای را ذوب کنیم و درون قیف بریزیم، سپس به سلیقه خود روی شکلات ها را تزیین کرده و سرو کنیم.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: