نیوشا ضیغمی متولد 18 تیر 1359 در تهران بازیگر، تهیه کننده و مدل است. نیوشا ضیغمی فارغ التحصیل لیسانس رشته روانشناسی کودک از دانشگاه شهید بهشتی است. شهرت نیوشا ضیغمی با فیلم پارک وی به کارگردانی فریدون جیرانی شروع و سپس با فیلم اخراجی‌ها ادامه یافت. نیوشا ضیغمی یک کلینیک زیبایی اداره می کند. نیوشا ضیغمی متاهل است و همسرش تاجر نقره است.

 نیوشا ضیغمی

عکس جدید نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی عکسی از خودش در بیمارستان منتشر کرد. نیوشا ضیغمی برای اهدای خود به بیمارستان رفت.

نیوشا ضیغمی در کپشن این پست خود در اینستاگرامش نوشت:

«با عوامل پروژه (دریا وماهی پرنده رفتیم سازمان انتقال خون) برای اهدا. اولش یکم ترس داشت فکر میکردم بعدش ممکنه حالم بد بشه. با اینکه تا امروز هنوز احساس ضعف دارم ولی حرف مدیر اونجا که میگفت هر واحد خون جان حداقل سه نفر رو نجات میده خیلی حس خوبی بهم میده... من تا دیروز اهمیت اهدای خون رو نمی دونستم.»

 نیوشا ضیغمی

خانواده نیوشا ضیغمی

مرحوم پدر  نیوشا ضیغمی محسن ضیغمی دبیر بازنشسته و مادرش فهیمه رستم پور کارمند بازنشسته است، یک خواهر به نام روشا دارد و اصالتا از سمت مادر کرد مهاباد است.

 نیوشا ضیغمی

نحوه بازیگر شدن نیوشا ضیغمی

بعد از فارغ التحصیلی در کلاس های بازیگری کانون سینماگران جوان شرکت کرد و از آنجا به مسعود جعفری جوزانی (کارگردان) برای سریال در چشم باد معرفی شد. ضیغمی با این سریال در سال 1382 وقتی 23 سال داشت اولین تجربه هنری خود را کسب کرد.

نیوشا ضیغمی با فیلم مواجهه در سال 1383 به سینما راه یافت و یک سال بعد با فیلم شوریده به کارگردانی محمدعلی سجادی نامزد سیمرغ بلورین فجر شد. شهرت او اما با فیلم پارک وی سال 1385 به کارگردانی فریدون جیرانی شروع و سپس با فیلم اخراجی ها در همین سال ادامه یافت.

 نیوشا ضیغمی

همسر نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی در آبان سال 1389 وقتی 30 ساله بود با آرش پولادخان (تاجر نقره) ازدواج کرد، شاید جالب باشد بدانید که مهریه این زوج تنها دو سکه طلا است! آقای پولاد خان برای رسیدن به نیوشا با یک برنامه از قبل طراحی شده به عنوان سرمایه گذار در فیلم پرتقال خونی سال 89 به او نزدیک شد و در نهایت پیشنهاد ازدواج داد.

 نیوشا ضیغمی

فرزند نیوشا ضیغمی

خانم بازیگر در اواخر اردیبهشت سال 1397 صاحب یک فرزند دختر به نام لنا شد، در کمال تعجب این زوج فرزند خود را در ایران به دنیا آوردند.

 نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی وقتی 17 ساله بود با فروش پرایدی که پدر برایش خریده بود و گرفتن وام برای خود خانه خرید و در دوران دانشجویی آشنایی اش با یک خانم دکتر باعث مشارکت آنها در ایجاد کلینیک زیبایی پوست شد. در حال حاضر هم با همسر خود که متولد 1352 است در کار تجارت نقره و سرمایه گذاری روی فیلم ها فعالیت می کند.

علاقه نیوشا ضیغمی به ورزش

نیوشا ضیغمی می‌گوید: مگر می شود اهل ورزش نباشم شنا، بدنسازی و یوگا را جدی کار می کنم و به شیرجه، سوارکاری و تنیس خیلی علاقه دارم. بیشتر طرفدار تیم ملی هستم ولی قرمز می پوشم، در بیشتر مواقع هم هر طرف باد بوزد من هم کشیده می شوم ولی خارج از شوخی قرمز پوش سرسختی هستم.

 نیوشا ضیغمی

من یک خواهر دارم که از خودم 10 سال کوچکتر است و کلی نگرانش هستم. آرزو میکنم بتوانم برایش خواهری باشم که بهترین کارها را انجام دهم چون فاصله سنی ما زیاد است نگرانی من یه جورهایی هم خواهرانه ست هم مادرانه…

در انجمن حامیان کودک کار و خیابان به صورت مستمر فعالیت دارم، بچه های کار مسئله ای پیچیده در جامعه کنونی ماست و بحران بزرگ اجتماعی محسوب می شود

من واقعاً آشپزی کردن را خیلی دوست ندارم نه اینکه از زمانی که بازیگر شدم علاقه‌ ام را از دست داده باشم نه، قبلاً هم دوست نداشتم.

در عوض خرید روزمره خانه را خیلی دوست دارم حتی چیدمان داخل خانه و خیلی چیزهای دیگر را هم دوست دارم چون کار خانه که فقط آشپزی نیست.

اگر روزی می ‌‌توانستم در زمان سفر کنم به قرن نوزدهم می‌‌ رفتم برای این‌ که قرن بیست و یکم قرن تکنولوژی است و قرن سرد و پر دغدغه‌ ای است ولی قرن نوزدهم قرن احساس و هنر بود.

من سال 86 جراحی زیبایی بینی انجام دادم و قبل از عمل 11 فیلم بازی کرده بودم. یکی از دلایلی که بینی ام را جراحی کردم این بود که خودم از نیمرخ ام خوشم نمی آمد و با چهره ام خوشحال نبودم ولی الان راضی‌ترم.

من عاشق اصفهانم، گشت زدن در لابه لای آثار باستانی این شهر را دوست دارم.

بازیگر سینما هستم. من خودم را بازیگر سینما می دانم اما بازیگر، بازیگر است و هر زمان متن خوب از هر رسانه ای به من پیشنهاد شود آن را انجام خواهم داد.

من سال‌هاست که با انجمن حمایت از کودکان کار و خیابان به عنوان سفیر همکاری می کنم و طی این مدت تلاش کردم درباره این کودکان شناخت بیشتری پیدا کنم.

خانم ضیغمی در گفتگویی با یکی از رسانه ها در خصوص صدف طاهریان که از پشت پرده فساد در سینما حرف زده بود گفت؛ ایشان را بازیگر نمی دانم. به نظرم اسمشان را اصلا نیاورید چرا که اصلا بازیگری نیستند، واقعا نمی دانم چه زمان بازیگر بودند فقط تصاویری از او در اثری دیدم که نقش مهمی هم در آنها نداشت. چرا ما یک آدم الکی را بزرگ می کنم، خود ما این آدم های بی‌مغز را بزرگ می کنیم.

جناب عادل فردوسی پور بسیار انسان باهوش و مدیری هست و بنده طرفدار خودش و برنامه اش هستم ولی تکلم شان بسیار سریع و گاهی نامفهوم است.

روحیه بلندپروازی دارم که باعث شده بخواهم تجربه های مختلفی را از سر بگذرانم بخاطر همین در کنار بازیگری، دفتر تولید فیلم و کلینیک زیبایی ام را اداره می کنم.

با این حال این مشغله های وقت گیر باعث نشده که از کارهای خانه ام غافل شوم، نمی‌خواهم سال ها بعد حسرت اینکه می توانستم کاری که دوست دارم را انجام بدهم اما انجام ندادم به دلم بماند.

قطع همکاری نیوشا ضیغمی با تلویزیون

13 آذر 1398 خانم بازیگر اعلام کرد؛ امروز به عنوان کسی که همیشه سرم را بالا گرفتم و با افتخار عنوان کردم شروع کارم با صدا و سیما بوده، اعلام می کنم نه تنها در تلویزیون کار نخواهم کرد بلکه به فرزندم هم اجازه تماشای برنامه‌های شما را نخواهم داد.

فیلم ‌شناسی نیوشا ضیغمی

● زنها فرشته‌ اند 2 – 1398

● ما خیلی باحالیم – 1396

● دخترعمو و پسرعمو – 1395

● شام عاشقانه سه نفره – 1395

● هشتگ – 1395

● خوب، بد، جلف – 1395

● ثبت با سند برابر است – 1394

● هفت معکوس – 1394

● آدم باش – 1393

● ایران برگر – 1393

● دریا و ماهی پرنده – 1393

● آینه شمعدون – 1391

● فیتیله و ماه – 1390

● گشت ارشاد – 1390

● ما همه گناهکاریم – 1389

● چارسو – 1389

● دختر شاه پریون – 1389

● یکی برای همه – 1389

● پرتقال خونی – 1389

● پرستوهای عاشق – 1389

● زمهریر – 1389

● دموکراسی تو روز روشن – 1389

● اخراجی ‌ها 2 – 1386

● تلافی – 1386

● توفیق اجباری – 1386

● قرنطینه – 1386

● اخراجی ‌ها – 1385

● پارک‌ وی – 1385

● حس پنهان – 1385

● گناه من – 1385

● تردست – 1383

● شوریده – 1383

● مواجهه – 1383

مجموعه تلویزیونی

● رالی ایرانی 2  – 1397

● راستش را بگو – 1390

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۱۱۸ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: