الهام پاوه‌نژاد دارای دیپلم علوم طبیعی از دبیرستان نوشیروان و کاردانی بازیگری و کارگردانی از دانشگاه نیاوران است. الهام پاوه نژاد از سال ۱۳۶۹ به صورت حرفه‌ای وارد حرفه بازیگری شد. نخستین کار صحنه الهام پاوه نژاد در سال ۱۳۷۰ با عنوان «ساحره سوزان» و نخستین بازی کار تصویری او در سال ۱۳۷۳ سریال همسران بود که خیلی مورد استقبال قرار گرفت.در ادامه عکس های الهام پاوه نژاد در کیش را مشاهده می کنید.

الهام پاوه نژاد

الهام پاوه نژاد

زندگینامه الهام پاوه نژاد

الهام پاوه نژاد در سال 1351 در تهران متولد شد. او دیپلم تجربی از دبیرستان نوشیروان، فوق دیپلم بازیگری و کارگردانی از دانشگاه نیاوران دانشکده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سال 1371 میباشد.

الهام پاوه نژاد دارای دیپلم تجربی از دبیرستان نوشیروان و فوق دیپلم بازیگری و کارگردانی از دانشگاه نیاوران است.

پدرش بهمن پاوه نژاد ارتشی اهل پاوه بوده که سال 93 فوت کرده و مادرش کرمانشاهی و معلم بازنشسته است و یک خواهر به نام پریسا پاوه نژاد دارد .

پاوه نژاد فعالیت هنری و بازیگری خود را از سال 1370 با بازی در تاتر ساحره سوزان ساخته اکبر زنجانپور آغاز نمود اما در سال 73 با حضور در سریال همسران توانست به خوبی دیده شود.

منزل پدری وی ، حدفاصل تئاتر شهر و تالار رودکی ، خیابان خارک ، کوچه شهرود است. تا قبل از ازدواج آنجا بزرگ شده و زندگی می کرد.

خانواده مادر و پدرم وی نیز از خاندان بزرگ کرمانشاه هستند.جز بازیگری دستی در نویسندگی نیز دارم.

الهام پاوه نژاد

الهام پاوه نژاد گفته است : 19  ساله بودم که وارد دانشکده بازیگری شدم .

آن سال ها یا بچه ها باید دکتر می شدند یا مهندس و در واقع چون خواهرم (پریسا) مهندس بود ، این فشار خیلی بود که من پزشکی بخوانم؛ با توجه به علاقه ای که من به رشته زیست شناسی داشتم.

ازدواج الهام پاوه نژاد

الهام پاوه نژاد

الهام پاوه نژاد اواخر دهه 70 با فریبرز کامکاری نویسنده و کارگردان ازدواج کرد(تایید نشده) و در سن 30 سالگی در سال 79 صاحب فرزند دختری بنام کردیا کامکاری شد ، تاکنون هیچ عکس از همسر وی منتشر نشده و شایعه طلاق او قوت بیشتری دارد عکسی که به عنوان همسر الهام پاوه نژاد در سایتهای مختلف است در واقع برادر الهام پاوه نژاد است.

دوره های بازیگری

بازیگری را بصورت آکادمیک زیر نظر اساتیدی چون رکن الدین خسروی و اکبر زنجان پور گذرانده و این اساتید خیلی در دیدگاه و نگرش او تاثیر گذاشتند.

من درسال 1369 وارد دانشکده بازیگری و تئاتر شدم.

در سال 1370 اولین کار حرفه ای را با آقای زنجانپور در سالن تئاتر سنگلچ آغاز کردم. فعالیتهای تئاتر را ادامه دادم تا سال 1373 اولین کار تصویری خود را در سریال همسران با آقای بیژن بیرنگ و مسعود رسام آغاز کردم.

نخستین تجربه سینمائی الهام پاوه نژاد بازی در فیلم سینمایی ” دیشب باباتو دیدم آیدا ” به کارگردانی رسول صدر عاملی در سال 1383 بود.

شانزده سال قبل من اولین نفری بعد از انقلاب بودم که برای خواندن اشعار فروغ فرخزاد مجوز گرفتم. در دوران تحصیل دانشگاهی کار تحقیقاتی روی شخصیت و شعر فروغ انجام داده بودم.

الهام پاوه نژاد

کتاب اول من با نام هشت صبحِ هشت اسفند اسفند ۹۳ رونمایی شد.

کتابم که به بازار آمد بازخوردهای بدی نداشت بعد از آن از انتشارات نیماژ با من تماس گرفتند که اگر مجموعه جدیدی دارم ارائه دهم کتاب دومم با نام قطعه ۹۴ ردیف ۷ شماره را ارایه کردم که در اردیبهشت ۹۵ در نمایشگاه کتاب به صورت رسمی به روی پیشخوان آمد

من هیچ‌ وقت دغدغه کارگردان‌ شدن نداشته‌ ام و هنوز هم ندارم اولین اثری که نام من در آن با عنوان کارگردان آمد نمایش‌ نامه‌ خوانی اثر قضیه متران پاژ نوشته الکساندر وامپیلوف بود که در آن یک تیم فوق‌ العاده متشکل از آقایان حسن پورشیرازی و سیروس ابراهیم‌ زاده نمایش‌ نامه‌ خوانی می‌ کردند

آن نمایش‌ نامه‌ خوانی به نفع زلزله‌ زدگان آذربایجان انجام شد.

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: