بر اساس داده های اولترا ساند مانی (ultrasound.money)، اتریوم (Ethereum) به تعداد 892000 کوین سوزانده شده رسیده است که بیش از 10 درصد از آن ها از بازار NFT اپن سی (OpenSea) هستند.

کنترل OpenSea در نرخ سوزاندن از زمان رالی NFT که در آگوست(مرداد) آغاز شد و در سپتامبر(شهریور) به اوج خود رسید، دست نخورده بود. تنها منبع سوزاندن کوین که به بازار NFT اتریوم نزدیک شد، تراکنش های اتریوم بود که به صورت روزانه انجام می شد.

در مجموع، OpenSea، تعداد 100854 اتر (ETH) سوزانده است که معادل 400 میلیون دلار کوین است. قبل از به‌روزرسانی، همان مقدار کوین به استخراج‌کنندگان منتقل می‌شد که آن را در صرافی می‌فروشند.

در میان سوزاننده های درجه یک کوین، روترهای یونی سوآپ (Uniswap)، استیبل کوین تتر (Tether) و متا ماسک (MetaMask) هستند. سوزاننده های کوچکتر، معمولاً روترهای صرافی غیرمتمرکز، توکن ها و پروتکل های مبادله هستند.

صدور فعلی اتریوم در سال، 5.4 میلیون اتریوم باقی مانده است که قبلاً تقریباً 50 درصد کاهش یافته بود. نرخ سوزاندن در این زمان، 3.2 میلیون ETH در سال است. طبق محاسبات قبلی، کارشناسان بلاک چین انتظار دارند اتریوم در اواخر سال 2022 (1401) به یک دارایی کاهش تورم تبدیل شود.

در زمان انتشار این مطلب، اتریوم با 1.23 درصد رشد روزانه با قیمت 4684 دلار معامله می شود. پیش از این، دومین ارز دیجیتال بزرگ، اتریوم، با 3.6 درصد از اوج قیمتی خود در تمام دوران، عقب نشینی کرده بود که به دنبال آن یک سفارش فروش بزرگ از بنیاد اتریوم(Ethereum Foundation) دریافت شد.

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۴۶ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: