کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین (NDRC) اعلام کرد؛ در مرحله بعدی سرکوب استخراج رمزارزها، قیمت تنبیهی مصرف برق را برای برخی از مراکز استخراج رمزارزها در نظر خواهد گرفت.

به گزارش China.com، یک سایت خبری که توسط دفتر اطلاعات شورای ایالتی اداره می‌شود، منگ وی، مدیر NDRC در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که بدنه برنامه ریزی اقتصادی عالی کشور ممکن است این اقدام را برای شرکت هایی که رمزارز استخراج می کنند، اما فقط بهای برق خانگی را پرداخت می کنند، اجرا کند.

منگ گفت که NDRC بر مراکز استخراج رمزارزها در مقیاس صنعتی و نهادهای دولتی تمرکز خواهد کرد و از دولت‌های محلی می‌خواهد تا از استخراج در حوزه‌های قضایی خود مراقبت کنند.

چنگدو یکی از بزرگ‌ترین استان‌های استخراج رمزارزها در چین است که سیاست‌های مطلوبی در قبال این صنعت داشت.

روز شنبه، شیائو یی، یکی از اعضای ارشد حزب کمونیست از استان جیانگشی و همچنین از حزب اخراج شد. دیده بان مبارزه با فساد این حزب گفت: به احتمال زیاد به دلیل حمایت از استخراج رمزارزها با اتهامات جنایی روبرو خواهد شد.

NDRC و دیگر سازمان‌های دولتی ارشد خواستار سرکوب مجدد استخراج رمزارزها در 24 سپتامبر (2مهر) شدند. استخراج رمزارزها به فهرست صنایعی که در اوایل اکتبر (اواسط مهر) حذف می‌شوند اضافه شده است./ هلاکوئی

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: