مهران مدیری  بازیگر کارگردان مجری و تهیه کننده ایرانی است. مهران مدیری  ازدواج کرده و متاهل است. مهران مدیری دو فرزند به نام شهرزاد و فرهاد دارد. مهران مدیری اهل ورزش های رزمی است و با پدرش هم بیلیارد بازی می کند.

مهران مدیری

بیوگرافی مهران مدیری  

  مهران مدیری  متولد 1 فروردین 1346 در تهران است. مهران مدیری کارگردان و بازیگر معروف سینما و تلویزیون در هجدهمین روز از فروردین ماه سال 1346 در تهران متولد شد. او علاوه بر بازیگری و کارگردانی در زمینه های دیگری مثل خوانندگی، مجری گری، طراحی صحنه و لباس، مجری طرح، صداپیشگی و تهیه کنندگی نیز فعالیت دارد.​

مهران مدیری آخرین فرزند خانواده است. او سه برادر بزرگ‌تر دارد. از شانزده سالگی با تئاتر آشنا شد. در سال ۱۳۶۸ وارد رادیو شد و در داستان شب به مدت شش سال به گویندگی پرداخت. مهران مدیری در سال ۱۳۷۲، به همراه داریوش کاردان اولین برنامه طنز خود را برای نوروز ساخت. تا سال ۱۳۷۲ با نمایش‌های زیادی چون: شوخی، تلگراف، آرسنال، پانسیون، سیمرغ، هملت، کیسه بوکس و... روی صحنه رفت. همچنین در این دوران به عنوان بازیگر در نمایش‌های رادیویی قصه‌های شب نیز حضور داشت. آغاز شهرت مهران مدیری از سال ۱۳۷۲ بود که در مجموعهٔ طنز نوروز ۷۲ بازی کرد. پس از آن مدیری در چندین مجموعهٔ طنز دیگر که توسط صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد به عنوان بازیگر و کارگردان حضور داشت. 

ممنوع تصویر شدن مهران مدیری 

حذف تصویر مهران مدیری در تیزری از فیلم تهران 1500 در تلویزیون خبر از ممنوع التصویر شدن این بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون را میداد. تهران 1500 به کارگردانی بهرام عظیمی اولین پویانمایی بلند ساخت ایران بود که در نوروز 92 در سینماهای کشور به نمایش درآمد. داستان فیلم درباره اکبر آقا پیرمردی 160 ساله با بازی مهران مدیری است که در سال 1500 هجری زندگی میکند. بهرام رادان، گوهر خیراندیش و هدیه تهرانی از دیگر بازیگران این فیلم هستند.​

بازگشت مهران مدیری به تلویزیون

مهران مدیری در سال 1392 به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد در سریال های برره و مرد هزار چهره انتخاب شد و به همین خاطر بعد از 6 سال دوری از تلویزیون در برنامه 3 ستاره احسان علیخانی حضور پیدا کرد. در این برنامه مهران مدیری درباره بازگشت خود به تلویزیون صحبت کرد و گفت به سه دلیل به تلویزیون برمیگردم:من فرزند تلویزیون هستم و عمدهٔ زندگیم و همچنین مهمترین آثارم رو در تلویزیون انجام دادم و هیچوقت نمیشه از تلویزیون رفت و برنگشت.

شبکه نمایش خانگی قابل مقایسه با تلویزیون نیست برای اینکه من یک مخاطب 70 میلیونی رو عوض کردم با یک مخاطب 3 میلیونی که این منو آزار داده تو این سال ها.

برای این که احساس می کنم مردم به شدت نیاز دارن به حال خوب، خنده، و به لحظات شاد و این تنها کاریه که از دست من بر می آد و فکر می کنم وقتشه برگردم و این وظیفه رو انجام بدم.

زندگی مهران مدیری

مهران مدیری کارگردان و بازیگر معروف سینما و تلویزیون در هجدهمین روز از فروردین ماه سال 1346 در تهران متولد شد. او علاوه بر بازیگری و کارگردانی در زمینه های دیگری مثل خوانندگی، مجری گری، طراحی صحنه و لباس، مجری طرح، صداپیشگی و تهیه کنندگی نیز فعالیت دارد.

مهران مدیری آخرین فرزند خانواده است. او سه برادر بزرگ‌تر دارد. از شانزده سالگی با تئاتر آشنا شد. در سال ۱۳۶۸ وارد رادیو شد و در داستان شب به مدت شش سال به گویندگی پرداخت. مهران مدیری در سال ۱۳۷۲، به همراه داریوش کاردان اولین برنامه طنز خود را برای نوروز ساخت. تا سال ۱۳۷۲ با نمایش‌های زیادی چون: شوخی، تلگراف، آرسنال، پانسیون، سیمرغ، هملت، کیسه بوکس و... روی صحنه رفت. همچنین در این دوران به عنوان بازیگر در نمایش‌های رادیویی قصه‌های شب نیز حضور داشت. آغاز شهرت مهران مدیری از سال ۱۳۷۲ بود که در مجموعهٔ طنز نوروز ۷۲ بازی کرد. پس از آن مدیری در چندین مجموعهٔ طنز دیگر که توسط صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد به عنوان بازیگر و کارگردان حضور داشت.

سکانس جنجالی در سریال دراکولا

مهران مدیری کمدین و کارگردان و بازیگر مشهور ایرانی است. گزیده ای کوتاه از مهران مدیری در برنامه شب گذشته اش را در ادامه مشاهده می کنید.

آشپزی مهران مدیری

فرانسوا اوزوات (François oszvath) ملقب به فرانسوا حسین با بیان اینکه هنرمندان زیادی هستند که باید با داستان‌های خوب و کاراکترهای جدید دیده شوند، گفت: لازم است مسیر پیشرفت برای این هنرمندان باز تا در جهان مطرح شوند. من خیلی خوشحالم که شاهد پیشرفت کشوری هستم که در آن زندگی می‌کنم. وقتی در کشورم فرانسه جشنواره ایرانیان و رتبه و جایزه گرفتن فیلم‌هایی که در ایران ساخته شده را می‌بینم، لذت میبرم و برای مردم عزیز ایران زمین خوشحالم.

وی درباره تجربه کار در سریال‌های ایرانی و این‌که تاکنون موفق به ایفای نقش در چه سریال‌هایی شده است، اظهار داشت: تجربه کاری خود در تلویزیون ایران را با مسابقه دست‌پخت به عنوان سرداور شروع کردم و من قبل از اینکه یک بازیگر باشم یک سرآشپزم و ۳۰ سال عمر خود را در حرفه و صنعت رستوران و آشپزخانه گذرانده‌ام.

این بازیگر فرانسوی افزود: با معرفی یکی از دوستانم که در مسابقه دست‌پخت با هم همکاری داشتیم، اولین تجربه ایفای نقش در سریال‌های ایرانی را با افتخار با مهران مدیری از کارگردان‌های بنام ایران آغاز و به عنوان سرآشپز در نقش کوتاهی در سریال دراکولا ایفای نقش کردم. پس از آن پیشنهادهای زیادی برای بازیگری داشتم که به خاطر مشغله کاری فرصت زیادی برای این کار نداشتم، ولی به پیشنهاد یکسری از دوستان کارگردان بزرگ ایران از جمله سیروس مقدم در سریال جزیره در نقش سرمایه‌گذار و شریک تجاری و جواد افشار در سریال گاندو در نقش ژنرال سایمون (ژنرال انگلیسی) پاسخ مثبت داده و ایفای نقش کردم. 

فرانسوا حسین افزود: بهترین نقش و پیشنهادی که آن را دوست داشتم، «گیلعاد» در سریال تلویزیونی سرجوخه به کارگردانی احمد معظمی و تهیه کنندگی ابوالفضل صفری بود.

وی گفت: بازیگری برای من شیرین و جذاب است و مهمتر از همه در کنار یک تیم حرفه‌ای کار کردن بسیار لذت بخش است چرا که من یک ارتشی بودم و نظم و سروقت بودن یکی از اولویت‌های کاری من در تمام کارهاست. 

بازیگر سریال سرجوخه درباره میزان آشنایی‌اش با فیلم‌های ایرانی خاطرنشان کرد: فیلم ایرانی نمی‌بینم، به جز فیلم‌هایی که خودم در آنها بازی داشتم. چون زبان فارسی را متوجه نمی‌شوم ولی فیلم‌های ایرانی که به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند را گاه می‌بینم. 

فرانسوا حسین که دانش‌آموخته کماندو ارتش فرانسه و از سوی دیگر رشته آشپزی بین‌المللی است درباره چگونگی علاقمند شدنش به بازیگری می‌گوید: من در یک خانواده ارتشی بزرگ شدم و پدر و پدر بزرگ من هم ارتشی بودند. از آنجایی که من فرزند پسر بزرگ خانواده بودم دوست داشتم کار پدر را ادامه بدم و به همین دلیل سه انتخاب داشتم؛ تحصیل در ارتش فرانسه، تحصیل در رشته آشپزی و هتلداری و تئاتر که اولویت انتخابم تحصیل در ارتش فرانسه بود.

وی به فعالیت ۹ ساله‌اش به عنوان کماندو در ارتش فرانسه، گفت: به خاطر این که بعد از مدتی این کار برای من تکراری شده بود دوست داشتم علاقه دیگرم را دنبال کنم. برای همین به علاقه دومم که آشپزی بود روی آوردم، در این زمینه فعالیتم رو شروع کردم، تحصیلاتم را ادامه دادم و با اساتید و آشپزهای بنام فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و آلمان همکاری کردم.

فرانسوا حسین که ۳۲ سال است در حرفه آشپزی هم فعالیت دارد خاطرنشان کرد:‌ علاوه بر شغلم در زندگی شخصی نیز علاقه شدیدی به سینما دارم و از تفریحات من در زندگی تماشای فیلم‌های خوب جهان و گوش کردن به موزیک، مطالعه کتاب و جمع کردن فیگورین شخصیت‌های بنام سینمای جهان است. 

حرفه آشپزی از من یک بازیگر ساخته است 

وی به تجربه بازیگری تئاتر در ۱۵ سالگی در یکی از شهرهای فرانسه اشاره دارد و گفت: حرفه آشپزی از من یک بازیگر ساخته است. همیشه به آشپزهای جوان و هنرجوهایم می‌گویم یک شف باید شیمیدان خوبی باشد تا بداند چه موادی را با هم مخلوط کند و بر عکس. باید نقاش خوبی باشد تا بشقاب‌های زیبا و چشم نوازی را طراحی کند. باید زیست شناس و خیاط خوبی باشد تا بداند چگونه برش‌های میوه و سبزیجات را به خوبی انجام دهد.

بازیگر سریال سرجوخه معتقد است شغل آشپزی تلفیق تمام شغل‌ها با هم است و مهمتر از همه باید یک بازیگر خوبی باشد تا بداند با ارباب رجوع و پرسنل خود و مردم چگونه رفتار کند زیرا اخلاق و رفتار همه یکسان نیست. کسی در زندگی پیروز است که بازیگر خوبی باشد و بداند که با اطرافیان خود چگونه رفتار کند و همه را بتواند با زبان و روش خود در کنارش داشته باشد و از زندگی در کنار آنها لذت ببرد.

وی افزود: به مدت ۸ سال در لوکزامبورگ به عنوان سرآشپز اول در بانک مرکزی این کشور فعالیت داشتم و روزی با یک هزار نفر از رئیس جمهوری کشورهای مختلف گرفته تا مردم عادی و تامین کننده مواد اولیه و پرسنل و .... در ارتباط بودم و این از من بازیگر خوبی ساخته است ولی لطف و کمک خیلی از دوستان باعث شد که قدم در این مسیر بگذارم.

این بازیگر ادامه داد: اگر فرصتی داشته باشم خوشحال می‌شوم در کنار اساتید بزرگ ایران سینما و تلویزیون همکاری داشته باشم و من خیلی خوشحالم که مردم ایران همیشه به من لطف و محبت داشتند و دارند. 

فرانسوا حسین درباره نحوه انتخاب خود برای ایفای نقش در سریال سرجوخه گفت: با معرفی یکی از عوامل سریال به کارگردان معرفی شدم و بعد از تست گریم و خواندن فیلمنامه که برایم خیلی جذاب بود با کمال افتخار این نقش را پذیرفتم و خوشحالم که با یک تیم حرفه ای و منظم همکاری کردم. 

این بازیگر فرانسوی در این باره که آیا باز هم با پروژه‌های فیلم ایرانی همکاری خواهید کرد؟ گفت: اگر پیشنهادی سازگار با روحیاتم باشد با کمال میل می‌پذیرم.

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۱۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: