قرار است از سال آینده ارز ۴۲۰۰ تومانی گندم و دارو حذف شود. همزمان با اعلام این خبر، این سوال پیش آمد که آیا نان گران می‌شود؟ پاسخ دولت به این سوال منفی بود و حتی مساله پرداخت یارانه نان و یا کارت خرید نان هم مطرح شد تا قیمت نان کنترل شود.

روز گذشته هم رئیس اتحادیه نانوایان تهران خبر گرانی نان را رد کرد و گفت: قیمت‌های فعلی نان از ابتدای سال ۱۴۰۰ تعیین شده و تا پایان سال هم تغییر نمی‌کند.

به گفته بیژن مقدم، قیمت نان لواش ماشینی با نرخ دولتی ۵۰۰ تومان و با نرخ آزاد ۶۵۰ تومان است. قیمت نان بربری دولتی هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت نان بربری با قیمت آزاد ۲۵۰۰ است.

قیمت نان تافتون ماشینی ۵۵۰ تومان تا هزار تومان است که این اختلاف قیمت به وزن نان بر می‌گردد. قیمت نان تافتون تنوری هم بین ۹۰۰ تومان تا ۱۲۰۰ تومان است.

نان در کدام شهرها گران شد؟

اگرچه افزایش قیمت نان در تهران رد شده، اما قیمت نان در برخی از شهرها گران شده است. از آن جمله، فرماندار کرمانشاه در گفتگو با ایسنا از افزایش قیمت نان در کرمانشاه خبر داد و گفت از ۲۹ آذر ماه قیمت نان در این استان گران شده است.

بر این اساس قیمت نان سنگک اتوماتیک از ۵۵۰ تومان به هزار تومان، قیمت نان اتوماتیک تونلی (کیلویی) از ۱۵۵۰ تومان به ۲۲۰۰ تومان، قیمت نن بربری سنتی و ماشینی از ۷۰۰ تومان به هزار تومان، قیمت نان لواش نیمه اتوماتیک و سنتی از ۳۰۰ تومان به ۴۰۰ تومان و قیمت نان تافتون سنتی و ماشینی از ۴۰۰ تومان به ۶۰۰ تومان رسیده است.

البته این قیمت نان دولتی است و قیمت نان در واحدهای آزاد بیشتر از این است.

از طرف دیگر، رئیس اتحادیه نانوایان کرج هم در مهرماه سال جاری از افزایش قیمت نان در کرج خبر داده بود. بر این اساس قیمت نان در کرج هم گران شده است. قیمت نان لواش در کرج از ۳۰۰ به ۵۰۰ تومان رسید. قیمت نان بربری از هزار تومان به ۱۸۰۰ تومان و قیمت نان سنگگ هم از ۱۱۰۰ تومان به ۲۰۰۰ تومان رسید.

این نرخ نان دولتی در کرج است و قیمت نان آزاد بیشتر است.

 

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: