در حال حاضر، تعداد پروژه‌های ساخته شده بر بستر کاردانو از ۵۱۷ پروژه فراتر رفته است. با این حال، چارلز هاسکینسون، بنیانگذار و خالق کاردانو می‌گوید که این تنها آغاز کار است. او در توییت جدید خود می‌نویسد:

پس از اجرای هارد فورک واسیل در ماه ژوئن، موج بزرگی از پروژه‌ها در راه کاردانو خواهد بود.

هارد فورک واسیل – که به افتخار دوست فقید هاسکینسون، واسیل دابوو (Vasil Dabov) نامگذاری شده و قرار است در ماه ژوئن اجرا شود – به دنبال افزایش و بهبود مقیاس‌بندی شبکه کاردانو برای دیفای، صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) و قراردادهای هوشمند است.

علاوه بر این، قابلیت‌هایی همچون UTXO، Pipelining، Plutus CIP و Hydra نیز جزوی از برنامه‌های گسترده‌تر کاردانو برای افزایش مقیاس‌پذیری این شبکه هستند. این پیشرفت‌ها قرار است توان عملیاتی کاردانو را بهبود ببخشند و این شبکه را برای مدیریت بهتر صرافی‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز، بهینه‌تر کنند.

با توجه به داده‌های ارائه شده توسط پلتفرم دیفای لاما (DefiLlama)، ارزش کل دارایی‌های قفل شده در شبکه کاردانو افزایش یافته و به بیش از ۱۹۵ میلیون دلار رسیده است. بیش از ۵۷ درصد این وجوه در صرافی غیرمتمرکز ساندی سواپ (SundaeSwap) قفل شده است.

در این میان اما، ارز دیجیتال کاردانو نتوانسته عملکرد قابل‌قبولی از خود به نمایش بگذارد. این رمزارز که در سپتامبر ۲۰۲۱ به اوج ۳٫۱ دلاری خود رسید، اکنون بیش از ۷۲ درصد از اوج تاریخی خود فاصله دارد.

در زمان انتشار این خبر، ارز دیجیتال ADA در محدوده قیمتی ۰٫۸۴ دلار معامله می‌شود که ۵٫۳۴ درصد رشد نسبت به ۲۴ ساعت گذشته دارد.

در حالی که عملکرد قیمت ADA ممکن است برای برخی از اعضای جامعه که امیدوار به سودهای سریع‌تر هستند، نگران‌کننده باشد، اما هاسکینسون معتقد است که ارتقای شبکه در ماه ژوئن می‌تواند منجر به رشد قیمتی این ارز دیجیتال نیز شود.

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۵۷ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: