​ایسنا نوشت: بوریس برات (Boris Brott)، رهبر ارکستر برجسته کانادایی در یک سانحه رانندگی در همیلتون کشته شد.​

به گزارش شبکه خبری CTV، ارکستر کلاسیک مونترال در بیانیه‌ای اعلام کرد بوریس برات به طرز غم‌انگیزی در اثر برخورد با یک خودرو در همیلتون درگذشته است. 

پلیس منطقه همیلتون مانتین نیز گفته اوایل دیروز (سه‌شنبه) گزارشی از رانندگی یک وسیله نقلیه در جهت مخالف جاده دریافت کرده است و ۲۰ دقیقه بعد، پلیس اعلام کرد این خودرو ، یک عابر پیاده را زیر گرفته است. این مرد ۷۸ ساله که بعدا مشخص شد بوریس برات بوده است، با جراحات شدید به بیمارستان منتقل و پس از ساعتی درگذشت. 

بنا بر اعلام پلیس، راننده پس از تصادف از محل متواری شد، اما در فاصله کوتاهی پلیس او را دستگیر کرد.

به گفته یگان ویژه تحقیقات استان (SIU) که در حال انجام تحقیقات برای دستگیری است، مأموران خودرو را تعقیب کرده و سعی در توقف آن داشتند که خودروی مظنون متعاقبا با چندین خودرو پلیس برخورد کرد و سه مأمور پلیس و راننده خودرو در جریان دستگیری او، مجروح و به بیمارستان منتقل شدند.

پس از مرگ بوریس برات در این سانحه، ارکستر کلاسیک مونترال در بیانیه‌ای ضمن ادای احترام به این رهبر ارکستر فقید نوشت: «خانواده ارکستر کلاسیک مونترال در حالت ناباوری به سر می‌برند، بوریس برات قلب تپنده ارکستر کلاسیک مونترال بود، یک رهبر مشهور در دنیای موسیقی کلاسیک در آمریکای شمالی و فراتر از آن، مربی تعداد بی‌شماری از نوازندگان جوان، و دوستی بسیار عزیز برای خیلی‌ از افراد دیگر. درگذشت ناگهانی او خلأ بزرگی در جامعه موسیقی و غم و اندوه عمیقی در زندگی شخصی ما ایجاد می‌کند.»

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۹ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: