بانک اول - مدیرعامل اتحادیه تعاونی عمرانی گفت: در فضای مجازی تبلیغاتی در رابطه با پیش فروش واحدهای با قیمت پایین منتشر شده که این خود می تواند زنگ خطری برای از بین رفتن سرمایه های مردم باشد.

به گزارش بانک اول آقای خشایار باقر پور گفت: طی ۲تا سه سال گذشته ما شاهد افزایش جهشی قیمت مسکن بودیم که این امر زمینه ساز کاهش قدرت خرید مسکن در کشور شده است. همین امر باعث شد که برخی از افراد از اعتماد مردم به بخش تعاون سوء استفاده کنند و اقدام به پیش فروش واحد‌های مسکونی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در قالب پیش فروش واحد‌ها با نرخ‌های بسیار پایین و غیر منطقی کنند.

به گفته مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی هم اکنون شاهد آن هستیم که ۵ تا ۶ مجموعه با فعالیت‌هایی که در این زمینه انجام می‌دهند تاکنون توانسته اند چند هزار میلیارد تومان از سرمایه‌های مردم را جذب و اقدام به کلاه برداری کنند. این در حالی است که این واحد‌ها اسناد مالکیت هستند.

وی می‌گوید، در صورتی که مردم قصد سرمایه گذاری در این واحد‌ها را دارند باید در ابتدا متقاضی اصل سند مالکیت را به صورت پشت رو رویت کند و مطمئن شود که این سند در رهن بانک و یا بازداشتی نیست و همچنین اسناد را از اداره ثبت دریافت و مجوز ساخت را از اداره کل تعاون و یا اداره کل راه و شهرسازی استعلام کند.

برای خرید و یا پیش فروش واحد مسکونی، تمامی دارایی و سرمایه افراد در این زمینه سرمایه گذاری می‌شوند و برای آنکه مردم در دادگاه‌ها سرگردان نشوند باید حتما چنین استعلام‌هایی را دریافت کنند. از سوی دیگر باید نظارت‌ها در این زمینه افزایش یابد.

یکی از حوزه تولید و عرضه مسکن بخش تعاون است که دولت در قالب تفاهم نامه‌هایی که با بخش‌های مختلف در این زمینه منعقد کرده نقش موثری در افزایش تولید مسکن داشته است.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: