فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش شبانه‌روزی کارآگاهان آگاهی استان عامل اصلی نزاع دسته جمعی مسلحانه در یکی از محلات زاهدان که منجر به قتل جوانی شد پس از ۱۳ روز فرار دستگیر شد.

سردار احمد طاهری اظهار داشت: در تاریخ 15 فروردین‌ماه در یکی از محلات شهر زاهدان نزاعی دسته جمعی بین چند جوان صورت گرفت که در پی آن بر اثر شلیک سلاح ساچمه‌زن توسط یکی از طرفین درگیری، جوانی 26 ساله به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد ولی با وجود تلاش تیم پزشکی این جوان جان خود را از دست داد.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: بلافاصله تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی استان با حضور در صحنه درگیری مأمور شناسایی و دستگیری عاملان راه‌اندازی این نزاع و ضارب اصلی شدند. تیم رسیدگی کننده به پرونده با تحقیقات گسترده میدانی و جمع‌آوری سرنخ‌های موجود در همان ساعات اولیه عاملان اصلی راه‌اندازی این نزاع را شناسایی و در کمتر از یک ساعت دو نفر از آنها که با قداره و تبر در این نزاع حاضر بودند را در مخفگاه هایشان دستگیر کردند.

وی ادامه داد: با توجه به متواری بودن ضارب اصلی اقدامات تخصصی پلیس برای دستگیری او داشت تا اینکه با تلاش شبانه‌روزی کارآگاهان پلیس آگاهی مخفیگاه وی نیز در یکی از محلات شهرستان زاهدان شناسایی و روز گذشته متهم در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه پس از 13 روز فرار دستگیر شد و در بازرسی از مخفیگاهش سلاحی که به وسیله آن به طرف مقتول شلیک کرده بود کشف شد.

 سردار طاهری با اشاره به اعتراف قاتل به جنایت ارتکابی با انگیزه تسویه حساب به دلیل اختلافات قبلی، خاطرنشان کرد: ضارب اصلی به همراه دو متهم دستگیر شده دیگر برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی و تلاش برای دستگیری دیگر متهمان متواری پرونده که در نزاع شرکت داشته‌اند ادامه دارد.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۱۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: