در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد

کارشناس هواشناسی گفت: از یکشنبه تا سه شنبه بارش شدید باران و وزش باد در برخی استان ها از جمله تهران، آذربایجان شرقی، کردستان و ایلام پیش بینی می شود.

امیر حسین نقشینه گفت: هشدار سطح زرد در خصوص ورود سامانه بارشی جدید از روز یکشنبه تا روز سه شنبه در برخی از نقاط کشور صادر شده و در این مدت شاهد رگبارو رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و رویداد تگرگ در برخی استان ها خواهیم بود.

به گفته کارشناس هواشناسی  استان های آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، غرب کردستان، غرب کرمانشاه، ایلام، قزوین، البرز، ارتفاعات تهران درگیر بارش باران هستند. 

طبق اعلام سازمان هواشناسی در این مدت احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و مسیل ها، احتمال برخورد صاعقه و ریزش تگرگ، احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی، احتمال خیزش گردوخاک و کاهش دید محلی، اختلال در تردد‌های درون شهری، احتمال آسیب به سازه‌های موقت وجود دارد.

 احتیاط در هرگونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل ها، جمع آوری دام‌ها از مراتع مرتفع و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، احتیاط در تردد‌های برون شهری  توصیه شده است.

روز گذشته بر اثر وزش باد شدید و تند باد در جنوب تهران و سمنان و قم شاهد وارد شدن خسارات به برخی از مناطق این شهرها بودیم.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۶ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: