سازمان هواشناسی از تداوم بارش‌های بهاری تا روز‌های پایانی هفته و وزش باد در پایتخت خبر داد.

 کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور؛ امروز در استان‌های نوار غربی دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین، البرز، تهران و برخی از مناطق اصفهان، فارس و شمال بوشهر و در غرب مازندران، گیلان و شرق اردبیل رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم داشت.

فریبا گودرزی با ابراز اینکه "بارش‌ها امروز در کردستان، زنجان، شمال کرمانشاه، شرق لرستان و شمال آذربایجان شرقی شدیدتر است، افزود: هموطنان در این مناطق تمهیدات لازم را در نظر داشته باشند، ضمن آنکه برای این مناطق خیزش گرد و خاک و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌‌بینی شده است.

وی گفت: فردا سه‌شنبه گستره فعالیت این سامانه کل کشور را در بر می‌گیرد و در شمال ایلام، لرستان، جنوب کرمانشاه و چهارمحال و بختیاری بارش‌ها به‌نسبت شدیدتر خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه برای مناطقی از جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان نیز فردا وزش بادهای شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود،‌ اعلام کرد: بارش‌ها تا روزهای پایانی هفته ادامه دارد.

وی گفت: مجدداً از جمعه سامانه بارشی جدیدی از سمت غرب وارد کشور می‌شود که در هفته آتی نیز شاهد بارش‌های بهاری در کشور هستیم.

گودرزی اضافه کرد: آب‌های جنوب کشور امروز و فردا مواج و متلاطم است.

وی ادامه داد: تهران نیز امروز با وزش باد همراه است که در بعدازظهر تا اوایل شب با رعد و برق همراه خواهد بود.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۱۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: